W Polsce utarło się przekonanie, że miasta, w których warto spędzić swój urlop znajdują się albo na samej północy kraju albo na jego południu. Północ lub południe, czyli morze lub góry. Nic w tym dziwnego, w końcu plaże nad Bałtykiem czy stoki narciarskie w Karkonoszach stanowią niemałe atrakcje dla turystów nie tylko z Polski, ale również z całej Europy. Nie ulega więc wątpliwości, że północny i południowy kraniec Polski to tereny warte poświęcenia swojego wolnego czasu. Jednak dziś postaram się udowodnić, że niekoniecznie są to jedyne słuszne możliwości i nawet miasto nizinne, takie jak Poznań, położone w samym centrum naszego kraju, może być bardzo atrakcyjnym miastem dla całej rodziny i to przez cały rok.

A może urlop w Polsce

Nie każdy wie, ale w Poznaniu funkcjonuje centrum sportowo-rekreacyjne – Malta Ski, które umożliwia jazdę na nartach przez cały rok, niezależnie od pogody. Położony nad jeziorem maltańskim stok, stanowi atrakcję nie tylko dla doświadczonych amatorów „szusowania”, ale umożliwia też naukę jazdy dla zupełnie początkujących na oślej łączce, położonej zaraz obok głównego stoku. Wygodny dojazd na samą górę zapewniają 2 wyciągi narciarskie położone zaraz obok głównego stoku. Narty to nie jedyne atrakcje centrum Malta Ski – w sezonie letnim można na „Malcie” skorzystać z toru saneczkowego oraz gry w mini-golfa, która może zapewnić wiele godzin świetnej zabawy dla całej rodziny.

 

Samo jezioro Maltańskie stanowi bardzo ciekawe miejsce również z innych względów. Przy brzegu jeziora od strony miasta, znajduje się największa w Polsce pływająca fontanna. Po drugiej zaś stronie jeziora znajdziemy tor regatowy, na którym regularnie odbywają się wodne zawody sportowe. W bezpośrednim sąsiedztwie jeziora od strony ulicy Warszawskiej trafimy na Termy Maltańskie, czyli nowoczesny kompleks wodny z częścią rekreacyjną wyposażoną w kilka dużych zjeżdżalni, jacuzzi, sztuczne fale, sauny i inne tego typu atrakcje oraz baseny typowo sportowe. Jakby tego było mało, wzdłuż Malty biegną tory kolejki wąskotorowej, nazywanej „Maltanką”, która dowozi wszystkich chętnych do odwiedzenia Nowego Zoo.

 

To tylko kilka przykładów na to, jakie rozrywki znajdziemy w stolicy Wielkopolski. Poza nimi znajdziemy w Poznaniu jeszcze masę innych miejsc, które pozwolą ciekawie spędzić czas. Znajdziemy tu oczywiście nowoczesne kina wyświetlające filmy w najnowszych technologiach 3D, wyjątkową Palmiarnię, ogród botaniczny, plażę przy jeziorze Rusałka, inne ośrodki rekreacyjne umożlwiające grę w kręgle, jazdę na łyżwach, laser games i wiele, wiele innych atrakcji, które ciężko byłoby tu chociaż wszystkie wymienić z nazwy.

 

Widać więc, że również w Poznaniu można spędzić ciekawie urlop. Nie dotyczy to tylko samych Poznaniaków. Mieszkańcy innych miast Wielkopolski mogą zaplanować sobie budżetową wersję urlopu, ponieważ poznań noclegi oferuje choćby w tanich, lokalnych hostelach, których warunki noclegowe wcale nie ustępują tak bardzo temu, czego możemy spodziewać się w tańszych hotelach